dilek@dilekerguler.av.tr
+90 544 888 89 89

Saime Dalyan

Saime Dalyan

Avukat - Arabulucu

İletişim

+90 555 888 33 88
dalyanhukukburosu@gmail.com

1980 yılı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. 1980-1982 yıllarında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Ticaret hukuku alanında master eğitimi aldım. Yine aynı yıllarda İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nü bitirdim. 2007 yılında Profesyonel Mediatör ve 2013 yılında Arabulucu oldum.

1983-1989 yıllarında değişik sektörlerde faaliyet gösteren 25 şirketten oluşan bir holding’te kadrolu avukat olarak çalıştım. Çalıştığım yıllarda holdinge bağlı tüm şirketlerin genel kurulları, yönetim kurulları ve icra kurullarının toplantıları, ana sözleşme değişiklikleri, şirket kuruluşları, ana sözleşme düzenlemeleri, sermaye artırımları, şirket birleşmeleri, fesih ve tasfiyeleri, Sermaye Piyasası İşlemleri, genel davalar, icra takipleri, gayrimenkullerle ilgili tüm hukuksal işlemleri takip ettim.

1989-1996 yıllarında bir Hukuk Bürosunda Ticaret Hukukundan sorumlu avukat olarak çalışmaya başladım. Bu dönemde İMKB, özel menkul kıymetler şirketleri, bir Medya ve Televizyon Şirketi ile Ulusal bir Banka’nın her türlü davaları ve ihtilafları, genel kurul ve sermaye artırımları, kuruluşları, şirket birleşimleri, fesih ve tasfiyeleri ile ilgili hukuki işlemlerini takip ettim.

1996 yılında İstanbul, Taksim, Gümüşsuyu’ndaki kendime ait hukuk büromu kurdum. O günden bu yana Telekomünikasyon, Turizm ve Otelcilik, Medya ve Televizyon, Basın ve Yayımcılık, Bankacılık, Tekstil, İnşaat, İthalat ve İhracaat alanlarında faaliyet gösteren bazı anonim şirketlerin dış hukuk büroları olarak çalışmamın yanı sıra Ticaret Hukuku İle Sermaye Piyasası Hukuku ve Bankalar Hukuku başta olmak üzere, Borçlar Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Aile Hukuku, İş Hukuku, Rekabet Hukuku, Fikir ve Sanat Eserleri, Marka ve Patent Hakları konularında serbest avukat olarak çalışmaktayım. Ayrıca Adalet Bakanlığı Güncel Arabulucular Listesine kayıtlı arabulucuyum.

Üyesi Olduğum Dernekler

– Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Derneği,
– Arabuluculuk Gönüllüleri Derneği,
– Kadıköy Lions Klubü Derneği,
– Tarih Araştırmaları Vakfı