dilek@dilekerguler.av.tr
+90 544 888 89 89

Sevim Sağınç

Sevim Sağınç

Stajyer Avukat

İletişim

+90 212 251 71 73
dalyanhukukburosu@gmail.com

1991 yılında Van’da doğdu. Lise hayatını Van Şehit Koray Akoğuz Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2010 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girmeye hak kazandı.

Üniversitedeyken 2011 yılında Üniversiteli Kadın Kolektifi’ne üye olarak kadının toplumdaki konumu ve toplumsal cinsiyet alanlarında eğitim ve tartışma atölyelerinde çalışmalar yürüttü. Üniversiteli kadın kolektifi’nin dergi çalışmalarında yer aldı.

Aynı sürede hukuk grubunda yer alarak Aksak Terazi Dergisinin yazı bölümünde çalışmalar yaptı. Üniversite yıllarında üyesi olduğu Çağdaş Hukukçular Derneği’nin öğrenci komisyonunda görev alarak eğitim programları ve seminerlere katıldı.

Öğrenci Komisyonu’nunda Temel Hak ve özgürlükler alanında eğitimler aldı. 2015 yılında Hukuk Fakültesi’ni başarıyla tamamlayan Sevim Sağınç, şu an İstanbul Barosu’na bağlı olarak Dalyan Hukuk Ofisi’nde stajyer avukat olarak çalışmaktadır.

Üniversite hayatı boyunca birçok sertifika programlarına ve seminerlere katılarak mesleki hayatına yatırımlar yapmıştır. Hali hazırda Çağdaş Hukukçular Derneği üyesidir.